سناریوی صبحگاهی

در این حالت حتی بدون اینکه شما فرمانی (توسط پنل یا تلفن همراه یا تبلت و…) صادر کرده باشید و فقط با فرا رسیدن صبح و ساعتی که از پیش تنظیم شده پرده های اطاق خواب به تدریج کناررفته  تا نور روز را به شما بتاباند،چراغ ها به آرامی روشن شده  و موسیقی مورد علاقه شما را از اسپیکرهای اطاق پخش می کند تا شما با آرامش از خواب بیدار شوید!
آمادگی خانه هوشمند شما برای صبح به همینجا ختم نمی شود؛ چرا که قبل از بیدار کردن شما خانه را نیز آماده کرده، مثلا در زمستان که شب کمی سرد می شود نیم ساعت قبل از بیدار کردنتان خانه را گرم میکند تا موقع بیرون رفتن از رختخواب احساس سرما نکنید! همچنین وقتی به حمام می روید جکوزی پر از آب داغ و آماده استفاده است و زمانی که به آشپزخانه برای صرف صبحانه می روید دستگاه چای و قهوه سازتان را روشن می نماید.

سناریوی تماشا

تنها با لمس بر روی پنل یا موبایلتان پخش کننده DVD، تلویزیون و اسپیکرها روشن شده ،پرده ها رابسته و لوستر وسط خاموش و چراغهای هالوژن دور؛ کم نور (Dimm) می شوند و فیلم و یا برنامه تلویزیونی شروع به پخش شدن می نماید.

سناریوی مطالعه

تمام چراغهای خانه کم نور شده، برای حذف صداهای مزاحم پرده ها بسته می شوند و چراغ مطالعه روشن می شود، هم چنین صدای زنگ درب بازکن و تلفن، ملایم تر می شود و می تواند درب اطاق مطالعه را نیز قفل کند..

سناریوی آرامش

با فعال شدن این سناریو تمام هالوژنهای سقفی با نور %30 روشن می شوند و آباژور یا چراغ خواب نیز روشن میشود و تمام لوستر ها خاموش خواهند شد و تنظیمات کم شدن یا حذف صداهای مزاحم اجرا می شود.

سناریوی میهمانی و جشن

در این حالت تمامی چراغها با نوردهی 100% روشن می شوند و هم چنین در سناریو جشن سیستم نور پردازی و پخش موسیقی فعال می شود.

سناریو شام

با انتخاب این حالت لوستر بالای میز شام روشن شده و هالوژنهای دور به حالت %80 نوردهی در آمده و بقیه روشنایی های حال و پذیرایی خاموش می شوند.

سناریو خواب

تمام چراغهای خانه خاموش شده ، چراغ خواب روشن می شود و تمامی پرده ها نیز بسته خواهند شد.چراغ های نورمخفی به حالت حضورفرد درآمده ،برای زمانی که شما نیمه شب قصداستفاده ازسرویس بهداشتی یا آشپزخانه راداشته باشید مسیر حرکت شما را روشن می کند.برای خانه های بزرگ ،سیستم امنیتی رادرفضاهای بدون استفاده فعال می کند.

سناریوی مسافرت

هنگام رفتن به مسافرت شما فقط برای مسافرتتان برنامه ریزی کنید و در نبود شما خانه هوشمند از خودش مراقبت می کند!
فقط موقع خروج گزینه مسافرت را بزنید و خانه هوشمند بر اساس تنظیمات می تواند شیر اصلی آب و گاز را قطع کند، چراغها و سیستم تهویه را خاموش کند، پرده ها را ببندد، دوربینهای مدار بسته، دزدگیر و سیستم اعلام و اطفاء حریق را فعال کند و دربها را پشت سرتان قفل کند و حتی به گلدانها هم آب بدهد!
موقع خروج یادتان رفته به خانه بگویید که به مسافرت می روید؟ با یک گوشی تلفن همراه یا از طریق اینترنت به او خبر دهید. این امکان وجود دارد که خانه هوشمند در نبود شما با روشن و خاموش کردن چراغ ها، باز و بسته کردن پرده ها و روشن کردن تلویزیون بودن شما را شبیه سازی کند تا توجه دزدان را جلب نکند(این امکان برای خانه هایی که به مدت طولانی خالی می مانند مثل ویلاهای شمال یا کیش بسیار مناسب است.)

سناریوی ورود به منزل

خانه هوشمنداین توانایی رادارد که با اطلاع ازحضور هرکدام ازاعضای خانواده(توسط قفل هوشمنددرب یا درب بازکن هوشمندساختمان) سناریوی ازپیش تعیین شده ای را اجراکند به طورمثال آسانسوررا به استقبال شما می فرستد،داخل منزل موسیقی موردعلاقه راپخش کند،دمارابه حالت موردنظرشما دربیاورد و نورچراغها رامتناسب باسلیقه ی شما به محض ورود روشن کند.نکته جالب اینجاست که شما می توانید حضورخوددر منزل راازقبل اطلاع دهید وخانه خودش مثل یک خدمت کار، خانه رابرای شما آماده می کند.